Jednym z miejsc najbardziej narażonych na wychłodzenie w twoim domu jest poddasze. Oczywistym jest więc, że każdemu zależy na jak najlepszej termoizolacji tego pomieszczenia. Tym razem wykonaliśmy ocieplenie poddasza pianą poliuretanową dla klientów mieszkających w miejscowości Obora.
Jaki materiał izolacyjny wybrać?
Dostępne aktualnie na rynku materiały izolacyjne posiadają szereg właściwości, które w zależności od punktu widzenia można zaliczyć do zalet lub wad. Ważne jest więc, aby dokładnie sprecyzować swoje potrzeby i wybrać taką metodę ocieplenia, która najlepiej im sprosta. W tym celu możesz skontaktować się z naszym przedstawicielem – osobą potrafiącą znaleźć idealne rozwiązania.
Jednymi z najczęściej wykorzystywanych, tradycyjnych materiałów do ocieplenia polskich domów jest styropian i wełna mineralna. My zdecydowanie polecamy wybór innowacyjnej metody jaką jest izolacja natryskowa, która zyskuje coraz większą popularność, a grono jej zadowolonych użytkowników ciągle rośnie.
W tym tekście skupimy się na małym porównaniu jednego z tradycyjnych materiałów – wełny mineralnej oraz pianki poliuretanowej.
Pianka poliuretanowa a wełna mineralna
Bardzo często wymienianą zaletą wełny mineralnej, która w wielu sytuacjach potrafi zadecydować o ostatecznym wyborze tego materiału, jest cena. Co prawda patrząc przyszłościowo (i biorąc pod uwagę np. koszty ogrzewania), można kłócić się czy faktycznie koszt takiego rodzaju ocieplenia jest rzeczywiście mniejszy, jednak biorąc pod uwagę sam moment wykonania inwestycji – izolacja wełną mineralną jest tańsza.
Tak jak wspomnieliśmy, warto jednak brać pod uwagę przyszłe wydatki takie jak koszty ogrzewania, które izolacja pianką poliuretanową potrafi znacznie obniżyć, dzięki czemu taka inwestycja może zwrócić się już po kilku sezonach grzewczych.
Jeszcze jednym, ważnym aspektem porównań obu materiałów jest wrażliwość na zawilgocenia. Piana poliuretanowa wykazuje się odpornością na działanie wody oraz nienasiąkliwością. Jednocześnie posiada właściwości paroprzepuszczalne, dzięki czemu unikniesz występowania pleśni i grzybów. Inaczej sprawa wygląda w przypadku wełny mineralnej – jakakolwiek nieszczelność dachu zobowiązuje nas do jak najszybszej naprawy, w przeciwnym razie wełna mineralna może nasiąkać wilgocią, co po jakimś czasie może skutkować koniecznością wymiany całej termoizolacji.
Dowiedz się więcej
Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat pianki poliuretanowej, zaglądnij do zakładki Oferta na naszej stronie. Możesz również poczytać o wykonanych przez nas realizacjach w zakładce Aktualności.