Czasem zdarza się tak, że dotychczas zastosowany materiał termoizolacyjny już nie spełnia swojej roli. Tylko dlaczego nigdy nie chodzi tu o piankę? Bo ona, mimo upływu lat, wciąż sprawdza się świetnie! Z tego artykułu dowiesz się więcej o zaletach wykorzystania izolacji pianą poliuretanową do ocieplenia ścian elewacyjnych.
Ocieplanie elewacji pianką – korzyści
Wiele osób zastanawia się, czy tego typu realizacja jest w ogóle możliwa. A jest, między innymi dlatego, że piana PUR swobodnie przylega do każdego rodzaju podłoża. Trwale się z nim związuje i wypełnia szpary, zagłębienia i załomy, które zwykle są problematyczne. To rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku domów o konstrukcji szkieletowej.
Piana PUR jest konkurentem dla styropianu czy wełny mineralnej, często stosowanych przy ociepleniu ścian elewacyjnych. Klienci wybierający piankę doceniają jej możliwości prawidłowego funkcjonowania bez względu na poziom wilgotności czy duże amplitudy temperatur. Oprócz tego odznacza się też dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.
Jeśli zależy Ci na tym, aby wybrać sposób ocieplenia eliminujący problemy z zawilgoceniem i przemarzaniem – postaw na pianę poliuretanową. Dzięki niej w szybki i łatwy sposób uzyskasz efekt, który może być niemożliwy do osiągnięcia przy innych metodach termoizolacyjnych.
Zmiana ocieplenia elewacji z wełny mineralnej na pianę – jak to zrobić?
Po pierwsze kluczowy jest kontakt do ekipy, która będzie gotowa podjąć się tego zadania. Grupa fachowców ze Smart Budownictwo na pewno świetnie poradzi sobie z tym zadaniem – wykonywaliśmy takie usługi już wielokrotnie.
Po demontażu wełny mineralnej przejdziemy do zabezpieczenia wszystkich powierzchni, gdzie ma być wykonany natrysk. Zadbamy o to, żeby aplikacja trwała krótko i dawała maksimum korzyści z ocieplenia.
Co ważne, taki sposób zabezpieczenia termicznego domu można uzupełnić o inne usługi z naszej oferty. Klienci z Gorzelina często decydują się w takim przypadku na ocieplenie poddaszy z wykorzystaniem izolacji celulozą (przeczytaj więcej o ocieplaniu celulozą Dolny Śląsk). Połączenie tych dwóch metod docieplania w jednym budynku z pomocą naszych specjalistów może być zrealizowane nawet w jeden dzień!