Ocieplanie całych elewacji, dachów czy poddaszy jest wykonywane coraz częściej. W Polakach wzrasta świadomość konieczności posiadania domów energooszczędnych, które będą tańsze w utrzymaniu. Jednym z kluczowych elementów do zwiększenia wydajności energetycznej domu stanowi właśnie właściwa termoizolacja. Można tu wybrać standardowe opcje jej wykonania, a można pójść o krok dalej i zdecydować się na ocieplanie stropu celulozą, tak jak zrobili to nasi klienci z Głogowa.
Czy wełna celulozowa to dobra metoda ocieplania stropu?
W domach budowanych w latach 70. i 80., czyli tak zwanych „kostkach”, często w ogóle nie stosowano ociepleń. Jedyną formą ochrony przed ucieczką ogrzanego powietrza była cienka warstwa papy na dachu płaskim. Takie budynki często mają też dużą powierzchnię użytkową, co czyni je wyjątkowo drogie w utrzymaniu.
Współcześnie mamy dużo większą świadomość na temat tego jak powinniśmy podchodzić do stawiania nowych domów, coraz częściej określanych mianem pasywnych. Ale to nie oznacza, że dla już istniejących budynków nie ma żadnego ratunku. Wręcz przeciwnie – na rynku istnieje idealne rozwiązanie dla kilkunastoletnich czy kilkudziesięcioletnich budynków, które mogą zyskać niezwykle skuteczną termoizolację. Tą metodą jest ocieplanie wdmuchiwaną celulozą.
W przypadku tego sposobu izolacji wykorzystujemy ekologiczny materiał. Jest on bezpieczny dla zdrowia i natury – powstaje z odpowiednio przetworzonej makulatury. W procesie obróbki zyskuje ona właściwości ognioodporne. Staje się też odporna na wilgoć. Tym samym może stanowić kompleksową ochronę dla każdego typu budynku.
Wełnę celulozową wykorzystuje się do ocieplenia:
- poddaszy,
- ścian,
- stropów,
- stropodachów.
W przypadku tych ostatnich odpowiednie wypełnienie pustych przestrzeni może stać się kluczem do niższych rachunków za ogrzewanie. Ponadto jest też skutecznym sposobem na walkę z nieprzyjemnym hałasem zewnętrznym. Oprócz tego stanowi również zabezpieczenie przez kunami i szkodnikami, które są zupełnie niezainteresowane tym materiałem.
Jaki jest koszt ocieplania stropu wdmuchiwaną celulozą w Głogowie?
Warto zwrócić uwagę na to, że ocieplanie celulozą to jedna z tańszych metod termoizolacji dostępnych na rynku. A przy tym zachowuje najwyższe właściwości skuteczności. Jeśli zatem chcesz zyskać wydaje ocieplenie stropu i mieszkasz w Głogowie – skontaktuj się z nami i umów się na darmową wycenę.
Chcesz dowiedzieć się więcej o wełnie celulozowej? Przeczytaj o izolacji celulozą w Jeleniej Górzeczy ocieplaniu celulozą w Wałbrzychu.